Rozwiązanie zagadki i drugie urodziny Julki.

Kiedy po raz pierwszy zarejestrowałam swojego bloga, w wyobraźni miałam obraz witryny, na której znajdzie się całe mnóstwo różnorodnych rzeczy, którymi zajmuję się nałogowo, albo które dopiero planuję zacząć robić. Od zawsze marzyłam o własnej maszynie do szycia, która umożliwiłaby mi tworzenie najpiękniejszych rzeczy świata (w mojej wyobraźni wszystko co planuję zrobić tak wygląda, potem bywa różnie ;)). Nie będę wymieniać dziedzin i technik pracy, które chciałam jeszcze wypróbować, zrobię to dopiero, kiedy mi się uda wcielić śmiałe marzenia w życie.

A dziś rozwiązanie zagadki. Od pewnego czasu jestem szczęśliwą posiadaczką bardzo leciwego Łucznika. Dopiero niedawno zaprzyjaźniłam się z nim nieco bardziej, i w efekcie mam dwie wełniane spódniczki dla dziewczynek. Postanowiłam zacząć od możliwie najprostszego wykroju i polecam go wszystkim, którzy zaczynają swoją przygodę z szyciem, lub zastanawiają się nad jej rozpoczęciem. Oto efekt (modelki są jak na razie zbyt ruchliwe ;) w rzeczywistości tkanina jest bardziej zielona niż nie-zielona, jak próbuje oszukać nas aparat)

 

Drugą kwestią jest tort, który zrobiłam na dzisiejsze przyjęcie urodzinowe Julki. To chyba pierwszy przypadek, kiedy tak rezultat tak drastycznie różni się od pomysłu. Ważne jest, że robi się go bardzo szybko, a to było główne kryterium wykonania ;) Niezrealizowany pomysł mega-falbaniastego tortu ląduje w szufladzie i czeka na okazję :)

Informacje o Ela

Jestem szczęśliwą żoną, mamą dwóch dziewczynek. Jako dziecko uwielbiałam plastelinę, glinę, masę solną - wszystko, co dawało mi możliwość twórczego wyżycia się w przestrzeni. Kiedy nikt nie widzi, bawię się nadal plasteliną, ale oficjalnie swoje hobby ograniczyłam do elementów, które, po nadaniu im kształtu, można zwyczajnie zjeść :)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pieczenie, Robótki, Torty i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Rozwiązanie zagadki i drugie urodziny Julki.

  1. ~seks anonse pisze:

    fajnym stylem pisane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>