KCW day 2 ;)

Dziś poprawiłam sukienkę z serduszkiem :) Natchnienie spadło na mnie nagle i zupełnie niespodziewanie wczoraj wieczorem, gdy już prawie miałam wyrzucić czarną bluzkę z dzianiny.  Żeby nie zagubić nigdzie tej ulotnej iskierki, pobiegłam w te pędy do maszyny, zostawiając zdezorientowanego męża z dziećmi ;). W tym zapale uporałam się z sukienką w około pół godziny – oczywiście, jak ja to mam w zwyczaju – zero wykroju, zaznaczania na materiale, czy nie daj Boże – mierzenia! Na efekty tych zaniedbań nie trzeba było długo czekać – po pierwszej <w moim zamierzeniu również ostatniej> przymiarce okazało się, że sukienka jest idealna, ale na dziewczynkę o jakieś dwa lata starszą od mojej córeczki ;). Niestety nie mogłam od razu przystąpić do poprawek, bo Julia uznała, że sukienka jest cudna i nie pozwoliła sobie jej zdjąć :). Musiałam więc czekać do rana. Nerwowo przestępując z nóżki na nóżkę stałam jak ten sęp nad ofiarą nad łóżkiem dziecka, które spało w najlepsze, ignorując zupełnie matkę i jej plany. W tak zwanym międzyczasie obudziła się Zosia co całkowicie zniweczyło moje szyciowe plany aż do południa. Skoro już użyłam ornitologicznego porównania, pochwalę się jeszcze zdjęciem naszego porannego gościa na parapecie.

Na szczęście operacja zmniejszania sukienki przebiegła pomyślnie, materiał został zużyty do ostatniej niteczki, sukienusię uważam za bardzo udaną – ma cudne zestawienie kolorów, jest wygodna i słodziutka :) Biegnę kończyć spódniczki regionalne, o których być może już jutro :)

 

Informacje o Ela

Jestem szczęśliwą żoną, mamą dwóch dziewczynek. Jako dziecko uwielbiałam plastelinę, glinę, masę solną - wszystko, co dawało mi możliwość twórczego wyżycia się w przestrzeni. Kiedy nikt nie widzi, bawię się nadal plasteliną, ale oficjalnie swoje hobby ograniczyłam do elementów, które, po nadaniu im kształtu, można zwyczajnie zjeść :)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Robótki i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>