KCW day 3

Marzyło mi się uszycie w ciągu zimy gorsecików dla dziewczynek. Jesienią oczyma wyobraźni widziałam siebie w bujanym fotelu, przyszywającą drobniutkie koraliki i cekiny do aksamitu, (dzieci w tej wizji nie rzucały się na mnie z niepohamowaną ciekawością, co tak ładnie błyszczy  w maminych rękach;)), popijającą ciepłą herbatkę i niespieszącą się nigdzie. Zimowe wieczory okazały się zgoła inne, i gorsetów jak nie było, tak nie ma. Natomiast kwietniowe wyzwanie szyciowe przypomniało mi o tym, że chciałam też uszyć do kompletu spódniczki regionalne. Ponieważ to zajęcie zajmuje znacznie mniej czasu niż cekinowa dłubanina, zasiadłam do maszyny i wreszcie mam co chciałam. Nie ukrywam, że teraz motywacja dorobienia do tego bajecznie kolorowych gorsetów znacznie wzrosła, niemniej jednak, dużo bardziej realistycznie zapatruję się na możliwość szycia gdy dzieci nie śpią ;).

Byłam bardzo przejęta podczas tworzenia tych spódniczek – to chyba pierwsza rzecz, którą uszyłam z materiału-nie-z-odzysku. Ten kupiłam w pasmanterii i z drżącymi rękami chwyciłam za nożyczki. Dwie spódniczki są nieco większe, należą do moich dziewczynek, trzecia, mniejsza, została uszyta dla ich niespełna rocznej koleżanki.

Jestem bardzo zadowolona z wykończenia spódniczek – ścieg układał się równiutko jak nigdy, obrębianie poszło gładko, miód malina po prostu! :)

Informacje o Ela

Jestem szczęśliwą żoną, mamą dwóch dziewczynek. Jako dziecko uwielbiałam plastelinę, glinę, masę solną - wszystko, co dawało mi możliwość twórczego wyżycia się w przestrzeni. Kiedy nikt nie widzi, bawię się nadal plasteliną, ale oficjalnie swoje hobby ograniczyłam do elementów, które, po nadaniu im kształtu, można zwyczajnie zjeść :)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Robótki i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „KCW day 3

  1. pozdro dla autora, masz talent:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>